Strona główna ciekawostki Jak powinna być udekorowana sala weselna?

Jak powinna być udekorowana sala weselna?

0
Jak powinna być udekorowana sala weselna?

Planując ślub i wesele jedną z najważniejszych decyzji jest wynajem odpowiedniej sali, w której odbywać się będzie świętowanie ceremonii zaślubin. Pod uwagę należy wziąć fakt jej powierzchni, ale i usług, jakie świadczą jej właściciele. Może okazać się, że wynajmujemy samą salę bądź miejsce, w którym zapewniony będzie również catering. Wiele sal jest już udekorowanych jednak istnieją i takie, w których ozdoby pozostają w kwestii wynajmujących – wtedy możemy podjąć się tychże prac samodzielnie bądź wynająć odpowiednią ekipę dekoracyjną.

Decydując się na samodzielną dekoracji sali weselnej należy mieć na uwadze kilka podstawowych czynników. Aby zadbać o odpowiedni klimat miejsca, który wprawi od razu weselników w dobry nastrój warto dopiąć wszystko na tzw. ostatni guzik. Zaletą samodzielnej dekoracji jest natomiast ozdobienie sali zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Dzisiaj dekoruje się sale weselne skromnie. Minęły czasy, kiedy sufity i ściany zapełnione były szarfami i balonami. Obecnie królują świeże kwiaty i delikatna dekoracja stołów.

 

Na stołach warto ustawić subtelne świece, cięte kwiaty – na przykład storczyki, ozdobą mogą być również idealnie dobrane serwetki. Ważną kwestią są też krzesła, bo nie można zapomnieć o ich ozdobie. Popularne są pokrowce z długimi wstęgami i tutaj mamy dobrą wiadomość bowiem wcale nie trzeba ich szyć – w przypadku kilkudziesięciu gości mógłby być to spory problem. Na terenie Polski funkcjonują wypożyczalnie, które dysponują nie tylko odpowiednią zastawą stołową czy poszczególnymi elementami dekoracji, ale właśnie pokrowcami. Łatwo można je znaleźć w internecie, hasło „pokrowce na krzesła wynajem” będą dobrym, by odszukać taką w danym mieście.

Pamiętajmy, by całościowa dekoracja miejsca, jakim jest sala weselna była spójna. Nie ma tu mowy o krzykliwych kolorach, niech króluje biel, ewentualnie kolor kremowy z subtelnymi dodatkami. Wiele par decyduje się na dodatki w kolorze różu czy fioletu jedna należy pamiętać, by nie przesadzić. Całość na wyglądać elegancko, zgodnie z rangą uroczystości, jaką jest wesele.