Strona główna biznes i gospodarka Z czego wynika popularność Tik Tok?

Z czego wynika popularność Tik Tok?

0
Z czego wynika popularność Tik Tok?

Tik Tok zyskuje coraz więcej nowych użytkowników.  Aplikacja ta jest przede wszystkim wycelowana w młode osoby i takie właśnie z niej korzystają. Wielu rodziców może mieć wątpliwości, czy Tik Tok jest do końca bezpieczny dla ich dzieci. Czy jednak nie wynika to z nieznajomości tej aplikacji?

Co to jest Tik Tok?

Tik Tok to jedna z najbardziej popularnych aplikacji wśród ludzi poniżej 20 roku życia. Aplikacja służy do nagrywania krótkich filmików do fragmentów popularnych piosenek. Tik Tok oferuje dodawanie do nagrań najróżniejszych efektów i filtrów, które sprawiają, że filmiki są ciekawe i dobrze się je ogląda.

Tik Tok umożliwia każdemu stworzenie swojego małego teledysku. Co ważne, twórcy tej aplikacji przykładają dużą uwagę do bezpieczeństwa użytkowników. Ostatnio został wprowadzony Family Safe Mode — jest to opcja dla rodziców pozwalająca na zarządzanie kontem Tik Tok ich dziecka. Można na przykład ustawić limit czasowy na korzystanie z aplikacji lub sprawdzić historię przeglądania.

Dwa główne powody popularności aplikacji

Popularność Tik Tok berze się z paru rzeczy. Po pierwsze, twórcy aplikacji stawiają przede wszystkim na treści dopasowane pod użytkowników — pierwszą rzeczą, którą widzi się po otwarciu Tik Tok, jest strona z treściami dobranymi specjalnie dla nas. Na instagramie czy na Facebooku pierwsze, co widzimy, to treści dodane przez naszych znajomych lub użytkowników, których obserwujemy. Postawienie na dopasowane treści po preferencje użytkownika sprawia, że od razu można zagłębić się na dłuższy czas w treściach, które mają nas zainteresować.

Drugą przyciągającą rzeczą jest jakościowy content

Zarabianie na muzyce za pomocą Tik Tok nie jest jednak aż tak proste, jak na innych social mediach. Influencerzy mogą zarobić tylko, jeśli mają co najmniej 10 tysięcy obserwujących – wtedy możliwe jest podpisanie umów o współpracy z markami. Obserwujący mogą również zostawiać “napiwki”, jeśli spodobają im się treści. Wszystko to sprawia, że aby zarabiać na Tik Tok, to najpierw trzeba się skupić na stworzeniu jakościowej treści i dopasowaniu jej do swoich odbiorców.