Strona główna biznes i gospodarka Jak wybrać dobrego adwokata?

Jak wybrać dobrego adwokata?

0
Jak wybrać dobrego adwokata?

Czy wiesz, że każde postępowanie sądowe trwa w Polsce średnio 11 miesięcy? Polskie sądownictwo funkcjonuje niezwykle wolno, a wszystko dlatego, że nadal brakuje nie tylko sędziów, ale też biegłych sądowych, którzy nierzadko biorą udział w sprawie.

Okazuje się, że sprawy są przedłużane także z powodu nieodpowiedniego przygotowania do tematu postępowania. Brak wstawienia się na sprawę świadka, niejednolite zeznania, opóźnianie opinii biegłych sądowych, pojawienie się nowych okoliczności. W sprawach skomplikowanych, w których wydanie sprawiedliwego werdyktu nie opiera się tylko na przepisach polskiego prawa, zaleca się, by strony postępowania korzystały z pomocy adwokata. W niektórych przypadkach ten może być przydzielony z urzędu i takie prawo przysługuje stronom postępowania. Nie da się jednak ukryć, że o wiele bardziej rzetelna pomoc oferowana jest ze strony tych, którzy pracują w kancelariach adwokackich i działają na prywatne zlecenie.

Jak znaleźć adwokata?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że nietrudno jest znaleźć specjalistę, jakim jest dobry adwokat. Warszawa, Kraków czy Toruń dysponuje wystarczającą liczbą profesjonalnych kancelarii. Warto jednak współpracować z tymi, którzy mogą nam rzeczywiście pomóc. Nie liczy się więc jedynie renoma czy niska cena usług. Priorytetem ma być współpraca z adwokatem, który specjalizuje się w sprawach, takich jak nasza. Musimy wziąć pod uwagę, że adwokaci posiadają różne specjalizacje, bardzo podobnie jak medycy. Chodzi więc o to, by dobierać ich zgodnie z kwalifikacjami, które będą pomocą akurat w sprawie o danych charakterze, która nas dotyczy.

To dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest korzystanie z usług adwokata z polecenia. Fakt, że pomógł w sprawie naszemu przyjacielowi, wcale nie oznacza, że w naszym przypadku będzie dokładnie tak samo. Każda sprawa ma przecież indywidualną specyfikę.

Przed wybraniem konkretnego adwokata, który będzie prowadził naszą sprawę, warto więc odwiedzić co najmniej kilku i sprawdzić, jakie rozwiązania nam proponują.